Μας στοίχισαν οι απουσίες…

Χωρίς να μπορεί η ομάδα μας να ανταποκριθεί απέναντι στην Ομόνοια γνώρισε τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα στο πρωτάθλημα με 2-0.

Η Ομόνοια κατάφερε να προηγηθεί στο 20’ , με γκολ του Φρέντι μετά από ασίστ του Χριστοφή. Ο διεθνής επιθετικός εισήλθε στον αγώνα στην θέση του τραυματία Αλωνεύτη, και σέρβιρε έτοιμο γκολ στον Φρέντι. Η Ομόνοια στη συνέχεια κατάφερε να ελέγξει τον ρυθμό δίχως να έχει την μεγάλη ευκαιρία, ενώ από την πλευρά της η ομάδα μας δεν κατάφερε να αντιδράσει μετά το τέρμα που δέχθηκε.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας προσπάθησε να παίξει πιο επιθετικά προκειμένου να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα, ωστόσο όχι μόνο δεν είχε τις φάσεις για να σκοράρει, αντίθετα άφησε ανοικτούς χώρους στην άμυνα, και την Ομόνοια να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 58' με τον Φρέντι, που βρέθηκε σε θέση βολής μετά από πάσα του Αγκουιάρ, έκανε το πλασέ όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

Η ομάδα του Νεόφυτου Λάρκου διπλασίασε το σκορ στο 75' με τέρμα του Κασέκε, ο οποίος με δυνατό μακρινό σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στο Νέγκρι.

Οι φάσεις και τα γκολ

90+2 Κασέκε το σουτ  μέσα στην περιοχή απέκρουσε ο Νέγκρι
89' Μιρτάκοβιτς το σουτ μέσα στην περιοχή , απέκρουσε ο Γέβριτς σε κόρνερ
83' Μετά απο εκτέλεση κόρνερ, ο Σκοπελίτης μέσα στην περιοχή έκανε την κεφαλιά πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι
82' Μιρτάκοβιτς μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ , απέκρουσε ο Καρυπίδης στη γραμμή του τέρματος
81' Μέσα ο Σάλατιτς , έξω ο Μακρίδης
77’ Μέσα ο Μιρτάκοβιτς , έξω ο Γκόμες
75' Γκολ από τον Κασέκε με σουτ έξω απο την περιοχή έκανε το 2-0
70' Μέσα ο Πρίσο , έξω ο Λίνσεν
65' Μέσα ο Λεάντρο, έξω ο Ντα Σίλβα
57' Φρέντι στην περιοχή έκανε το σουτ, δίπλα από το κάθετο δοκάρι
56' Xριστοφή έκανε τη μπαλιά στον Ντα Σίλβα που έκανε το σουτ μέσα στην περιοχή και άουτ
48' Χριστοφή τη μπαλιά , ο Ντα Σίλβα το σουτ στην περιοχή απέκρουσε ο Νέγκρι. Κίτρινη στον Πρίσο που βρίσκεται στον πάγκο για διαμαρτυρίες
46' Μέσα ο Γιακούμπου, έξω ο Ντε Κλερ
45+3 Δημητρίου τη μπαλιά, ο Πιντάδο έκανε την κεφαλιά άουτ
45 +2 Κίτρινη στον Χριστοφή
42' Kίτρινη στον Τζέισον Δημητρίου
Κίτρινη στον Αγκουϊαρ
20' Γκολ. Ο Χριστοφή στην περιοχή έδωσε στον Φρέντι και με σουτ έκανε το 1-0
19' Aναγκαστική αλλαγή. Μέσα ο Χριστοφή , έξω ο Αλωνεύτης
5' Kίτρινη στον Γκόμες

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Αγκουιάρ, Χριστοφή, Σπούνγκιν  – Πρίσο(από τον πάγκο!), Γκόμεζ, Τζέϊσον
Δημητρίου (4η), Ντίμεχ.

ΟΜΟΝΟΙΑ (Λάρκου): Γέβριτς, Σπούνγκιν, Σερφά, Καρυπίδης, Μαρκάσα, Κασέκε, Μακρίδης (81΄ Σάλατιτς), Αγκουιάρ, Αλωνεύτης (18΄ Χριστοφή), Ντα Σίλβα (65΄ Λεάντρο), Φρέντι.

ΑΕΚ (Κάανεν): Νέγκρι, Βίγια, Ντε Κλερ (46΄ Άλφα), Ντίμεχ, Δημητρίου, Σκοπελίτης, Φαν Ντάικ, Λίνσεν (68΄ Πρίσο), Γκόμεζ (77΄ Μιρντάκοβιτς), Παύλου, Πιντάδο.