Δεύτερη σερί ισοπαλία

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε χθές 10/9 η αναμέτρηση της ομάδας μας με τον Ολυμπιακό Λευκωσίας στη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Με τη συμπλήρωση τριών λεπτών του αγώνα ο Λίνσεν μετά από κλέψιμο του Γκονζάλο Γκαρσία κάρφωσε τη μπάλα στα δίχτυα αιφνιδιάζοντας τον Παβλόφς.
Παρά το γρήγορο σκοράρισμα της ομάδας μας, ο αγώνας  μέχρι και το 39’ κινήθηκε στη μετριότητα και η μοναδική φάση που καταγράφηκε μπροστά από τις δύο εστίες ήταν στο 23΄ ένα μακρινό σουτ του Αουρέλιο, που απέκρουσε ο Νέγκρι.
Η επόμενη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό που κατάφερε να πάρει και τον βαθμό ήταν στο  39΄ όπου  με κεφαλιά του Μιροσάβλιεβιτς -έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Αουρέλιο από δεξιά-, ο οποίος ξέφυγε από τον Ντε Κλερ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νέγκρι.
Στην επανάληψη η ομάδα μας ανέβασε στροφές χάνοντας ευκαιρίες να πάρει προβάδισμα στο σκορ.

Οι φάσεις και τα γκολ:
85' Μέσα ο Κοϊτα , έξω ο Μιροσάβλεβιτς
78' Έξω ο Λίνσεν , μέσα ο Σκοπελίτης
74' Ο Μιροσάβλεβιτς μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ , όμως απέκρουσε σωτήρια ο Νέγκρι
69' Παύλου στην περιοχή το σουτ, απέκρουσε  ο Παβλόφς
68' Αουρέλιο τη μπαλιά και ο Μιροσάβλεβιτς έκανε την κεφαλιά αούτ
67' Τσιντί το σουτ , απέκρουσε ο Νέγκρι
65' Μιροσάβλέβιτς τη μπαλιά και ο Τσιντί έκανε τη κεφαλιά αούτ
64' Μέσα ο Ντουάρτε , έξω ο Κενμόνκε
63' Κίτρινη στον Πρισό
54' Μιρτάκοβιτς μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ άουτ
47' Κίτρινη στον Τσιντί 46' Μέσα ο Παύλου , έξω ο Κίνγκσλει
41' Λίνσεν μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ , δίπλα απο το κάθετο δοκάρι
39' Γκολ! Αουρέλιο στην εκτέλεση του φάουλ έξω απο την περιοχή ο Μιροσάβλεβιτς με κεφαλιά έκανε το 1-1
26’ Kίτρινη στον Λίνσεν
22' Kίτρινη στον Παουλίνιο
3’   Γκολ!Λίνσεν με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0 για την ΑΕΚ

Συνθέσεις:
ΑΕΚ: Νέγκρι, Μουρίγιο, Ντε Κλερ, Ντίμεχ, Δημητρίου, Λίνσεν (77΄ Σκοπελίτης), Φαν Ντάικ, Κίνγκσλεϊ (46΄ Παύλου), Γκαρσία, Πρίσο, Μιρντάκοβιτς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Παβλόφ, Παουλίνιο, Ντε Πίνα, Αουρέλιο, Μπάιτς, Μέρσιο, Έλντερ, Κενμόγκνε (65΄ Ντουάρτε), Αντρέ, Τσιντί (75΄ Πολυκάρπου), Μιροσάβλιεβιτς (85΄ Κόιτα).

Κίτρινες Κάρτες: Λίνσεν, Πρίσο - Παουλίνιο, Μέρσιο, Έλντερ, Τσιντί.