5-0 το δεύτερο τεστ με Limburgia!

Στο πρώτο ημίχρονο ο προπονητής δοκίμασε όλους σχεδόν τους Κύπριους νεαρούς ποδοσφαιριστές μας θέλοντας να τους δώσει ώρες συμμετοχής στο συγκεκριμένο φιλικό και ο Νέστωρας Μιτίδης άνοιξε το σκορ στο 32'.  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Τον Κάανεν έκανε επτά αλλαγές και ο αγώνας άρχισε να παίρνει άλλη μορφή με τον  Γκαρσία να κάνει το 2-0 στο 53’, ο Μρντάκοβιτς σκόραρε στο 63,’ ο Νέστωρας Μιτίδης πέτυχε το δεύτερο του γκολ στον αγώνα και ο Λένος Γεωργίου ο οποίος έγινε  ξανά αλλαγή για 10 λεπτά στη θέση του Γκαρσία διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Αύριο  13/8 η ομάδα μας θα συνεχίσει τη προετοιμασία της με διπλή προπόνηση (πρωί 10:00 και απόγευμα στις 16:30).

Η σύνθεση:

Φωτίου, Προδρόμου, Καστάνας, Τζέισον Δημητρίου( Χόφλαντ46’), Ντίμεχ, Σκοπελίτης, Αρτέμης Σάββα (Φαν Νταϊκ 46’), Κούλλης Παύλου (Κίνγκσλεϊ 46’), Αντρέα Κων/νου (Πρίσο 46’), Λένος Γεωργίου (Γκαρσία 46’,ο Λένος αλλαγή ξανά το τελευταίο δεκάλεπτο), Νέστωρας Μιτίδης (Μρντάκοβιτς 46’).