Πάλεψε αλλά ηττήθηκε στην έδρα του Απόλλωνα

Σε ψεσινό αγώνα στη Λεμεσό για τη 2η αγωνιστική της Β Φάσης του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Γυναικών η Ομάδα μας ηττήθηκε με 3-1 σετ από τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ (25-17,23-25,25-20,25-21).

Η Ομάδα μας παρά την ήττα πραγματοποίσε πολύ καλή εμφάνιση με τις παίκτριες μας να παρουσιάζουν πολύ ανταγωνιστικό και παθιασμένο πρόσωπο χάνοντας τελικά τον αγώνα στις λεπτομέρειες.

Θερμές ευχαριστίες στους πιστούς φίλους της Ομάδας μας που βρέθηκαν και ψες κοντά στις Κοπέλες μας.

Τα συγχαρητήρια μας στον ΑΠΟΛΛΩΝΑ για τη νίκη και τις ευχές μας για κάθε καλή συνέχεια στο Πρωτάθλημα και στο Κύπελλο.

Επόμενος αγώνας για την Ομάδα μας την ερχόμενη Τετάρτη 4/3/2020 και ώρα 19:30 στο ΚΙΤΙΟΝ απέναντι στην ΟΜΟΝΟΙΑ για τη 3η αγωνιστική της Β Φάσης του Πρωταθλήματος.

ΑΕΚ Λάρνακας: Βάσω Χαραλάμπους, Ελένη Μοσφιλιώτη (λίμπερο), Έλενα Ανδρέου,Νικολέττα Στυλιανού (αρχηγός), Χρύσα Τσολακίδου, Άλκηστις Λευκαρίτη, Angelina Slankamenac, Jordanne Scott, Πόλα Δημητρίου, Κυριακή Βλαδιμήρου, Κυριακή Βούρκα, Κυριακή Μοσφιλιώτη (λιμπερο) Αλεξάνδρα Ιωάννου, Ειρήνη Ιωάννου