Πετρολίνα ΑΕΚ - Ύδρα Ασφαλιστική ΕΝΑΔ 68-55 (6η αγ.)

Στις νίκες επέστρεψε σήμερα (3/12/12) η ομάδα μας στην καλαθόσφαιρα επικρατώντας στο Αθλητικό Κέντρο «Κίτιον» με 68-55 της Ύδρας Ασφαλιστικής ΕΝΑΔ στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Ανδρών Α΄ Κατηγορίας.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα και κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με 7-2. Με την ΕΝΑΔ να απαντάει με ένα σερί 0-8 προσπερνώντας για πρώτη και τελευταία φορά στον αγώνα με 7-10. Η ανασυγκρότηση της ομάδας μας ήταν άμεση ολοκληρώνοντας το ημίχρονο με το σκορ στο 34-24.

Η μεγαλύτερη διαφορά που απέκτησε η ομάδα μας ήρθε στα πρώτα τριάμισι λεπτά της τρίτης περιόδου με 19 πόντους ανεβάζοντας το σκορ σε 47-28. Με την ομάδα μας αγωνίστηκε για πρώτη φορά και το νέο μας μεταγραφικό απόκτημα Ντάρκο Κοχαντάρεβιτς.

Δεύτερο ημίχρονο: 52-36, 68-55

ΠΕΤΡΟΛΙΝΑ ΑΕΚ (Ν. Παπαδόπουλος): Τατ 2, Ντίξον 11, Χαρτ 2, Λεοντίου, Γεωργίου, Τσβεντίνοβιτς 7 (1), Σούμποτιτς 19 (1), Γκαρσία 8, Φίσερ 5 (1), Κοχαντάρεβιτς 2, Παντελή 5 (1), Χάρισον 7.

Περισσότερο φωτογραφικό υλικό από τον αγώνα της ομάδας μας  μπορείτε να δείτε στην επίσημη σελίδα της ΑΕΚ στο Facebook: (AEK Larnacas – Official).