Πετρολίνα ΑΕΚ: Τέσσερα στα τέσσερα με νίκη στο Λευκόθεο

Την αλάνθαστη πορεία της στην ΟΠΑΠ Basket League συνεχίζει η Πετρολίνα ΑΕΚ, με την ομάδα μας να πετυχαίνει την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμες αγωνιστικές, καθώς κέρδισε με 86-85 το ΑΠΟΕΛ στο Λευκόθεο.

Το παιχνίδι ήταν πραγματικό ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με το πρώτο δεκάλεπτο να βρίσκει τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισορροπία (24-24) και το δεύτερο την ομάδα μας να προηγείται με την ελάχιστη διαφορά (47-48). Η ομάδα μας μετά από ένα καλό τρίτο δεκάλεπτο προηγήθηκε με έξι πόντους, ωστόσο δεν ξεκίνησε καλά στο καθοριστικό τέταρτο δεκάλεπτο και βρέθηκε πίσω στο σκορ με τρεις πόντους. Στην συνέχεια όμως έβγαλε αντίδραση, είχε καλύτερες επιλογές και ψυχραιμία στα τελευταία δευτερόλεπτα και πανηγύρισε στο φινάλε το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 24-24, 47-48, 64-70, 85-86