Πετρολίνα ΑΕΚ: Στην 3η θέση του τουρνουά της ΕΘΑ (Αποτελέσματα Αναπτυξιακών Πρωταθλημάτων)

Η ομάδα μας τερμάτισε στην 3η θέση του τουρνουά της ΕΘΑ, καθώς επικράτησε με 71-60 στον μικρό τελικό με αντίπαλο την διοργανώτρια.

Είχε προηγηθεί η ήττα την 1η μέρα του τουρνουά από το ΑΠΟΕΛ, με 70-62. Ο τεχνικός της ομάδας Νικόλας Παπαδόπουλος εκμεταλλεύτηκε το διήμερο τουρνουά για να προχωρήσει σε πολλές δοκιμές σε σχήματα και τακτικές και χρησιμοποίησε τους περισσότερους καλαθοσφαιριστές που είχε στην διάθεση του.

Το τουρνουά που διοργανώθηκε προς τιμήν του Δημητράκη Χατζηνικολάου στο «Τάσσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία» κατέκτησε ο Κεραυνός, που επικράτησε με 63-56 στον τελικό του ΑΠΟΕΛ.

ΑΕΚ (Νικόλας Σ. Παπαδόπουλος)

(19/26β., 23/47δ., 2/13τρ., 33-11ρ., 14ασ., 6κλ., 4κ., 13λ.): Χάρπερ 2, Γεωργίου, Λοϊζίδης 3, Κοιλαράς 5 (1), Κασκίρης 8, Παπαγιάννης, Γκρέινερ 20, Ντάιρεν 15, Λεοντίου, Χαραλάμπους, Παντελή 16 (1), Παλάλας 2.

ΕΘΑ (Χριστόφορος Λειβαδιώτης)

(14/21β., 14/33δ., 6/25τρ., 29-8ρ., 8ας., 5κλ., 1κ., 15λ.): Μάρκου, Όλνταμ 14 (2), Ρος 8 (1), Αναστασιάδης 3, Ράσελ 16, Χρίστου, Τζάμπιτς 5 (1), Παπαμιχαήλ, Κιρκ 5 (1), Φιλίππου, Ζαχαρίου 5 (1), Τόμιτς 4.

Αποτελέσματα Αναπτυξιακών πρωταθλημάτων

Πρεμιέρα είχαμε το Σαββατοκυρίακο (18/10, 19/10) στα Αναπτυξιακά πρωταθλήματα.

Η ομάδα των Παίδων (U16) νίκησε με 71-65 τον Ονήσιλλο Σωτήρας και οι Κορασίδες (U16) συνέτριψε με 59-18 τον ΑΟ Αραδίππου.

Η Εφηβική ομάδα (U18) ηττήθηκε από τον Ζήνωνα με 58-64. Η ομάδα των Νεανίδων (U18) ηττήθηκε με 50-54 επίσης από τον Ζήνωνα.