Πετρολίνα ΑΕΚ: Πρεμιέρα με νίκη στην Πάφο

Με το δεξί ξεκίνησε το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Basket League η Πετρολίνα ΑΕΚ, με την ομάδα μας να κερδίζει με σχετική άνεση (88-64) στην πρεμιέρα τον ΑΠΟΠ στην Πάφο.

Η αναμέτρηση στην Αίθουσα «Άκης Κλεάνθους» βρήκε την ομάδα μας να παίρνει από την αρχή τα ηνία, να διατηρεί σταθερά το προβάδισμα στο σκορ και γενικά να μην συναντά ιδιαίτερες δυσκολίες για να πάρει το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα. Είναι χαρακτηριστικό ότι η ομάδα μας έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο +17, το δεύτερο στο +32, όταν και ουσιαστικά... καθάρισε την υπόθεση νίκη, ενώ συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο δεύτερο ημίχρονο.

Τα δεκάλεπτα: 11-28, 23-55, 40-78, 64-88