Πετρολίνα ΑΕΚ: Πέρασε και από την έδρα της Ομόνοιας

Συνέχεια στις επιτυχίες για την Πετρολίνα ΑΕΚ, με την ομάδα μας να επικρατεί με 74-64 στο κλειστό του Αγίου Δομετίου της γηπεδούχου Ομόνοιας, σε αναμέτρηση για την 19η αγωνιστική. Κορυφαίος καλαθοσφαιριστής της αναμέτρησης ο Σωτήρης Μανωλόπουλος με 16 πόντους, 3 τρίποντα και 4 ριμπάουντ.

Η ομάδα μας ξεκίνησε κάπως... μουδιασμένα το παιχνίδι και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο στο -9. Με ένα καλό δεύτερο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ και με ένα ακόμη καλύτερο τρίτο δεκάλεπτο να πάρει προβάδισμα 14 πόντων, το οποίο διαφύλαξε στην συνέχεια και πανηγύρισε το ροζ φύλλο αγώνα.

Η ομάδα μας μετά την 16η νίκη της στο πρωτάθλημα έφτασε στους 35 βαθμούς και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, ενώ την επόμενη αγωνιστική (20η) υποδέχεται την ΑΕΛ στο Κίτιον.

Τα δεκάλεπτα: 24-15, 36-37, 44-58, 64-74