Πετρολίνα ΑΕΚ: Ήττα στο Στρόβολο και 1-1 στην τελική σειρά

Η Πετρολίνα ΑΕΚ δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα με 83-55 στον δεύτερο τελικό της ΟΠΑΠ Basket League. H σειρά βρίσκεται πλέον στο 1-1, με τον τρίτο τελικό να διεξάγεται την ερχόμενη Παρασκευή (20/05, 19:30) στο Κίτιον.

Το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης στο «Κώστας Παπαέλληνας» βρήκε τις δύο ομάδες να εναλλασσονται το προβάδισμα. Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα μας βρέθηκε πίσω στο σκορ με 5 πόντους. Το κακό τρίτο δεκάλεπτο, με πολλά λάθη και κακές επιλογές έφερε την ομάδα μας στο - 19. Στο τέταρτο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι και οι γηπεδούχοι πήραν το ροζ φύλλο.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 42-37, 64-45, 83-55