Πετρολίνα ΑΕΚ: Δύο στα δύο με νίκη στην έδρα του Αχιλλέα

Το δύο στα δυο στην ΟΠΑΠ Basket League πέτυχε η Πετρολίνα ΑΕΚ, με την ομάδα μας να κερδίζει με 75-53 στο Λύκειο Παλλουριώτισσας τον γηπεδούχο Αχιλλέα Καϊμακλίου.

Μετά την νίκη στην πρεμιέρα κόντρα στον Κεραυνό, η ομάδα μας κατάφερε να... κολλήσει δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα εκτός έδρας. MVP του αγώνα αναδείχθηκε ο Snider με 20 πόντους, 2 τρίποντα και 5 ασίστ.

Η ομάδα μας πήρε από την αρχή τα ηνία της αναμέτρησης και το προβάδισμα στο σκορ, προηγούμενη με 14 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο και 17 πόντους στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Η ομάδα μας συντηρούσε μία διαφορά ασφαλείας και στην συνέχεια, χωρίς στην ουσία να επιτρέψει στον αντίπαλο να μειώσει και να μπει στην διεκδίκηση της νίκης.

Τα δεκάλεπτα: - 15=29, 28-45, 43-56, 53-75

Αχιλλέας Καϊμακλίου (Κυριάκος Γιαγκουλή)
Brown 7 (1), Γεωργακούδης 13 (3), Τρετιακόβ 13, Harvey 4, Νiles 12, Χριστούδιας 4, Βασιλείου, Αγρότης, Ανθυμιάδης, Τσοχαταρίδης