ΑΕΚ FUTSAL: Λύγισε στο τέλος

Δεν τα κατάφερε να αποκομίσει βαθμολογικό όφελος από την ψεσινή (30/10) αναμέτρηση με αντίπαλο την Ανόρθωση η ομάδα FUTSAL. Η ομάδα μας έχασε με 2-1 σε ένα δραματικό παιχνίδι, που κράτησε σε μεγάλη αγωνία μέχρι το τέλος όσους το παρακολούθησαν.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ (0-0), με την ομάδα μας να παρουσιάζεται σε ακόμη ένα παιχνίδι με εξαιρετική ανασταλτική λειτουργία. Με το ξεκίνημα της επανάληψης η Ανόρθωση πήρε προβάδισμα, η ομάδα μας προσπάθησε να αντιδράσει, πίεσε και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα με γκολ του Χριστόφορου Χριστοφή τρία λεπτά πριν το φινάλε. Ωστόσο η χαρά δεν κράτησε για πολύ, καθώς η Ανόρθωση άμεσα πήρε εκ νέου το προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (ένα από τα τρία συνολικά που κέρδισε).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται στο Κίτιον το ΑΠΟΕΛ (Πέμπτη 06/11, 21:15).