ΑΕΚ FUTSAL: Ήττα στην Λεμεσό

Την ήττα με 5-2 στην έδρα της ΑΕΛ γνώρισε η ομάδα φούτσαλ, σε αναμέτρηση για την 4η αγωνιστική. Η ομάδα μας προσπάθησε για το θετικό αποτέλεσμα σε μία δύσκολη έδρα, όμως δεν τα κατάφερε και παρέμεινε χαμηλά στην βαθμολογία με ένα βαθμό. Το παιχνίδι της Πέμπτης (23/10) αποκτά χαρακτήρα τελικού και η πρώτη φετινή νίκη αποτελεί μονόδρομο.

Στο ψεσινό (16/10) παιχνίδι η ομάδα μας μπήκε νευρικά στην αναμέτρηση και βρέθηκε να χάνει με 2-0. Οι φουτσαλιστές του Πάμπου Χριστοφόρου βελτιώθηκαν στην συνέχεια και κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 2-2, όμως στην «εκπνοή» του ημιχρόνου δέχθηκαν ακόμη ένα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας προσπάθησε για την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει και αφού στα τελευταία λεπτά ρίσκαρε ακόμη περισσότερο, δέχθηκε ακόμη δύο γκολ, που διαμόρφωσαν το τελικό 5-2.