AEK FUTSAL: Ανταγωνιστική εικόνα και ήττα στο τέλος

Παρά την πολύ καλή εμφάνιση και την εκ νέου ανταγωνιστική εικόνα που παρουσίασε, η ΑΕΚ FUTSAL δεν μπόρεσε να έχει βαθμολογικό όφελος από το εκτός έδρας παιχνίδι με την Ομόνοια και δέχθηκε την ήττα με 6-3.

Η ομάδα μας πάλεψε παρά τις δυσκολίες και τα αγωνιστικά προβλήματα. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 1-0, στην επανάληψη διπλασίασαν τα τέρματα τους, αλλά η ομάδα μας ανέτρεψε τα εις βάρος της δεδομένα και με δύο τέρματα του Πατίκκη και ένα του Χριστοφή προηγήθηκε με 2-3. Ωστόσο στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι έκαναν με την σειρά τους την ανατροπή και στο τέλος εδραίωσαν την νίκη τους.

Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε μονόλεπτη σιγή στην μνήμη του ιδρυτικού μέλους και διαχρονικού υποστηρικτή και χορηγού του Σωματείου μας, Λάκη Αποστόλου.